Sufity podwieszane - zobacz jak najtaniej można je wykonać



Sufity podwieszane - zobacz jak najtaniej można je wykonać widziało już 448372 osób. Trwa 7m 30s, powiązany jest z (nie ma informacji powiązanych), ocena 58.


Ocena:


waszym zdaniem:


Podoba się, Global Detektyw.
Jak dla mnie sposób super, na wyspach wszystkie konstrukcje pod GK z tego co widzę robią na drewnie, jeden tylko problem... u mnie w promieniu 25km jest około 40 do 50 tartaków mniejszych i większych i żaden nie zrobi mi łat np 2,5 metrowych idealnie prostych bo rzadko który suszy, musiałbym oddać do suszarni do przetarcia w tartaku potem stolarzowy do wyrównania na grubościówce żeby było równe i nadawało się na sufit a to się mi już nie opłaca...
Od ponad 7 lat robię sufity w drewnie zamiast stelaży aluminiowych i jakoś żadnych problemow z nimi nie ma.Sam obecnie w swoim domu tez zrobiłem wszystko na drewnie polecam 
Witam. Zgadzam się z autorem filmu, odnośnie sztywności i wytrzymałości drewna. Wszystko zależy od przygotowania materiału i odpowiedniego zabezpieczenia. Wypowiedzi krytyczne są tutaj "fachowców", więc zapytam, czy mieli państwo w ogóle styczność z tartakiem, suszarnią, pracami dekarskimi, lub jakimikolwiek stolarskimi? Właśnie... Widać profesjonalizm na filmie i ja dyskutować nie będę. Pozdrawiam i życzę powodzenia
witam ma pytanko o podporę tyczkę jak się nazywa i gdzie można kupić nie mogę takiej znaleźć ja robię na rozkręcanej i jest nie wygodnie
Polecam : sufitywarszawa.pl 1 den - 50-60 m2 sufitu !!!!
Jeśli chodzi o doświadczenie, nie będę się licytował –widać na filmie. Cen łat i profili nie podaję, bo każdy zainteresowany sprawdzi w najbliższym tartaku i w składzie. Fliselinę też używam, ale częściej stosuję siatkę i nie mam z tego powodu reklamacji. Polecanie papieru na narożniki to, moim zdaniem, duża nieodpowiedzialność. Natomiast mam pytanie dotyczące taśmy tuff tape. Jakie ma zalety, skoro poleca ją Pani/Pan do połączeń sufitu podwieszanego ze ścianą? Jaka jest obróbka tych połączeń?
Sprawdza się i to w nowoczesnych systemach i technologiach– domach pasywnych z wentylacją z odzyskiem ciepła. Konkretnie, żeby uzyskać szczelność, na poddaszach stosuje się folię paroszczelną, którą mocuje się zszywkami do łat drewnianych (do profili metalowych się nie da), następnie każdą zszywkę maskuje się taśmą paroizolacyjną, itd. Można powiedzieć drewno wraca do łask. A tak na marginesie, Pani Arleta, czy Pan..? Proszę komentować ze swojego konta, bo później jest problem z wiarygodnością.
Ja, specjalistą w tej dziedzinie nie jestem i nie wiem, co by na to powiedział prof. Miodek, ale to chyba dobrze, że nasz język zmienia się i żyje. Może za kilka lat, w słowniku języka polskiego zamieszczone zostanie kolejne znaczenie słowa szpachla, a razem z tą zmianą, wpisane zostaną nowe słowa „nara”, „pozdro”. Podobno „siema” już jest.
Cieszę się, że film ma takich uważnych widzów. Jeśli chodzi o nazwę, to rzeczywiście, wg słownika języka polskiego powinno być szpachlówka, ale wielu producentów nadaje swoim wyrobom nazwę szpachla w odniesieniu do masy, np.: szpachla gipsowa, szpachla dekarska, szpachla z włóknem szklanym, itp., dlatego, być może za producentami, nazwa szpachla jest powszechnie używana w tym znaczeniu.
Panie majster! Szpachla to jest narzędzie miedzy innymi służące do nakładania SZPACHLÓWKI. Niby wszyscy wiedzą o co chodzi, ale jak się coś publikuje w internecie...
Cz.3 W obecnych, zaawansowanych technologicznie czasach, w epoce stali i plastiku, drewno pozostaje niezastąpionym materiałem do wykonywania konstrukcji budowlanych, np. więźba dachowa w Polsce, czy wznoszenie domów w technologii lekkich szkieletów drewnianych w USA, Kanadzie, czy Skandynawii. I skoro te konstrukcje, sprawdzają się tam, w całym domu i nic nie pęka to, dlaczego w Polsce, ma pękać sufit podwieszany na konstrukcji drewnianej? Słowo klucz – technologia wykonawcza.
Cz.2 Dodatkowo stosuje się drewno impregnowane, które w stabilnych i suchych warunkach (pod dachem) jest praktycznie niezniszczalne. Równie higroskopijnym materiałem stosowanym w suchej zabudowie jest gips (płyty g-k). Płyty, zabezpieczone kartonem przed pęcznieniem, od lat stosowane są w łazienkach, w których wilgotność jest stosunkowo wysoka i nic złego się nie dzieje. Podobnie jest z konstrukcją drewnianą. W mojej łazience, blisko 20-letni, sufit na konstrukcji drewnianej jest bez zarzutu.
Zwykle staram się dostosować językiem wypowiedzi do adwersarza, ale tym razem mnie to zdecydowanie przerosło. Teraz parę słów odniesienia do Pana wysoce profesjonalnego komentarza. Rzeczywiście drewno podczas suszenia kurczy się, a podczas nasiąkania wodą pęcznieje, ale w budownictwie stosuje się drewno wysuszone, o wilgotności dostosowanej do tej, w której będzie używane. Najczęściej jest to stan powietrzno-suchy o wilgotności około 15-20%. Eliminuje to pracę drewna - kurczenie, rozszerzanie.
wszystko fajnie ale drewno łata sosnowa sie rozkurcza czy sie kurczy i huj peka laczenie plkt kurwa
Zobcz też więcej - jak masz teraz czas.



Poznaj ceny, oceń co jest wartościowe co nie. Czy warto kupować, czy nie.