Ocieplanie domu - klejenie styropianu za pomocą kleju Tytan EOSOcieplanie domu - klejenie styropianu za pomocą kleju Tytan EOS widziało już 26282 osób. Trwa 7m 51s, powiązany jest z (nie ma informacji powiązanych), ocena 11.


Ocena:


waszym zdaniem:


Podoba się, dodaj swoje zdanie.
Później i tak trzeba wszystko klejem jechać ;)
dobrze pokazaliscie jak szybko przyklejacie styropian do sciany metoda na pianke a co z pionem jak szybko to robicie w porownaniu co do  kleju
Jakoś nie widać porównania kosztów pomiędzy dwoma metodami klejenia płyt. Bo to , że pistoletem jest szybciej to każdy widzi .
Klej do styropianu TYTAN EOS nadaje się do klejenia styropianu grafitowego.
Styropian w dotyku może wydawać się bardziej śliski, ale nie powinien być tłusty.

Sugerujemy jednak upewnić się czy producent styropianu nie stosuje ewentualnie nowego środka, który natłuszcza płyty. Można to sprawdzić przyklejając kawałek płyty do ściany klejem TYTAN EOS, a następnie oderwać próbkę po 2 godzinach. Płyta powinna się ułamać, tak jak na komentowanym filmie.
Zgadza się, przy prawidłowej aplikacji zaprawy klejowej sypkiej, powinna być ona nakładana metodą obwodowo-punktową, tak jak jest to przedstawione na filmie w czasie 3:06. Film porównuje nowy sposób klejenia płyt styropianowych, w stosunku do tradycyjnej metody klejenia płyt zaprawami sypkimi, które bardzo często są nieprawidłowo wykonywane. 

W materiale filmowym ekipa TYTANA klei wyłącznie nową metodą i sprawdza jak zespół opierający się na starej metodzie, przykleja styropian do nierównej ściany, w wyniku czego źle dolega on na obwodzie.  Dlatego na filmie wydaje się, że nie jest tą metodą klejony.

Zachęcamy do samodzielnego przetestowania kleju do styropianu TYTAN EOS. Proszę przykleić kawałek styropianu naszym klejem oraz kawałek starą metodą zaprawą sypką i spróbować oderwać próbki po 2 godzinach. Przekona się Pan że nowy klej uzyskał w tym czasie pełne utwardzenie, natomiast styropian przyklejony starą metodą można oderwać od ściany, nawet gdyby zaprawa została położona na jego całej powierzchni.

Nowa metoda klejenia płyty styropianowej,  klejem TYTAN EOS została przedstawiona na komentowanym filmie prawidłowo -  w 3:19 materiał ukazuje, jak poprawnie nakładać klej na płytę. Natomiast „warkoczem” nazywany jest wężyk piany, który wychodzi z pistoletu, ponieważ ma charakterystyczny wygląd przypominający warkocz. 
Czy klej do styropianu TYTAN EOS nadaje się do klejenia styropianu grafitowego ?
Styropian grafitowy jest w dotyku tłusty. Biały nie jest tłusty. W związku z tym mam pytanie czy taki styropian będzie miał dobrą przyczepność z podłożem ?
Proszę sobie zatrzymać filmik na 4:46. Widać oderwaną płytę styropianową zamocowaną na klej. Klej na tej płycie jest źle nałożony. Klej powinien być nałożony metodą obwodowo - punktową. Tymczasem klej nie jest nałożony po całym obwodzie. Druga uwaga to specjalista z Tytanu źle nakłada klej tytan EOS - powinien to zrobić warkoczem a nie metodą obwodową (przeczytajcie instrukcje na opakowaniu tego kleju). Sam bedę kleił tym tytanem ze względu na wagę. Ale trochę lipa dla firmy Tytan za wykonanie półprofesjonalnej roboty - wygląda tak jak byście się nie znali na zaprawach klejowych.
Obejrzyj poniższe video i dowiedz się jak ocieplić dom klejem do styropianu Tytan EOS!
Cwaniaczki. Na filmie widać jak ekipa klejąca tradycyjnie na zaprawę co drugą płytę musi docinać, a ekipa klejąca na tytan ma prostą długą ścianę z jedną płytą do docięcia. Nieobiektywne porównanie NIEŁADNIE !!!!!!!! 
w zależności od sklepu tubka kleju kosztuje 30 zł, zaprawa murarska 10 zł. jak doliczy się koszt robotników, transportu, to wychodzi, że klej rzeczywiście jest bardziej opłacalny, choć koszt jednostkowy wydaje się większy.
Niech ktoś mi powie czy finansowo co się bardziej opłaca. Proszę o odpowiedź
Zobcz też więcej - .Poznaj ceny, oceń co jest wartościowe co nie. Czy warto kupować, czy nie.