Naturalne tynki z gliny - teoria i wykonanie (Cohabitat Webinar)



Naturalne tynki z gliny - teoria i wykonanie (Cohabitat Webinar) widziało już 1096 osób. Trwa m s, powiązany jest z (nie ma informacji powiązanych), ocena 9.


Ocena:


waszym zdaniem:


Podoba się, dodaj swoje zdanie.

Tynki gliniane to fajna sprawa. Kilka miesięcy temu podczas małego malowania zrobiłem jedną ścianę w pokoju z gliny by zobaczyć jak to będzie wyglądać. Na resztę nie starczyło mi surowca. :P
Więc glinę najpierw należy zmielić na proszek np na moździerzu i przesiać przez sito, trochę tego będzie, nie mniej niż 1kg/m2. Miałem akurat glinę białą modelarską w blokach o dużej czystości, tzn. bez grudek piasku itd. Dodajemy do niej z 10-30% gipsu (przynajmniej ja tak to robię) w innym przypadku taki tynk może się nie trzymać ściany. Po wymieszaniu z wodą otrzymujemy konsystencję pasty i nakładamy cienką warstwę szpachelką lub pacą. Po kilu godzinach gdy tynk zacznie schnąć dodatkowo wyrównujemy i ugniatamy go szpachelką - po całkowitym wyschnięciu otrzymamy wtedy bardzo gładką powierzchnię.
Warto było się trochę napracować bo efekt jest rewelacyjny, glina świetnie odbija światło i tworzy niepowtarzalny styl. :)

Zobcz też więcej - jak masz teraz czas.



Poznaj ceny, oceń co jest wartościowe co nie. Czy warto kupować, czy nie.